Poradnik aplikacji męskich perfum 09 Maj
Przydatne informacje
Poradnik aplikacji męskich perfum
0 comments

Męskie perfumy charakteryzują się wysoką intensywnością zapachu. W przypadku ich nieprawidłowej aplikacji możesz narazić się na towarzyskie faux pax, a w najgorszym wypadku przyprawić otoczenie o zawroty głowy. Aplikacja perfum ma duży wpływ na odbiór zapachu przez innych, a co za tym idzie na wrażenie, jakie wywołujesz w kontaktach biznesowych i osobistych. Warto poznać techniki aplikacji perfum stosownie do okazji i okoliczności.

Jak nie przesadzić z aplikacją perfum?

Dostosuj aplikację perfum do ich intensywności i sillage, który pozostawiają w powietrzu. Sillage to nic innego jak smuga zapachu, która unosi się po przejściu wyperfumowanej osoby. Na pewno nieraz wchodząc do windy, zdarzyło Ci się wyczuć woń perfum kobiety, która jechała nią wcześniej.

Sillage zależy od skoncentrowania i intensywności zapachu, a także jego długotrwałości. Delikatny sillage jest przyjemną, a nawet pożądaną cechą perfum, jednak w przypadku wyjątkowo dużej intensywności może działać drażniąco.
Aby sprawdzić intensywność zapachowej smugi pozostawionej przez nasze perfumy, należy wykonać prosty test. Wejdź do przewietrzonego pokoju, zamknij wszystkie okna i drzwi, tak by nie było przeciągów, a następnie wykonaj dwa psiknięcia Twoimi perfumami. Wyjdź z pokoju i zamknij za sobą drzwi.

Wróć do pomieszczenia po minucie i sprawdź intensywność unoszącego się w powietrzu zapachu. Powtórz tę czynność po 3, 5 i 10 minutach. Jeśli po 10 minutach zapach perfum będzie nadal silnie wyczuwalny, to znaczy, że są one wyjątkowo skoncentrowane i musisz zachować szczególny umiar w ich aplikacji.

Jak aplikować męskie perfumy bez atomizera?

Niektóre perfumy męskie sprzedawane są we flakonach bez atomizera, co może utrudnić ich aplikację. W takim przypadku łatwo przesadzić z ilością zapachu, który niechcący można na siebie wylać.

Używając perfum typu splash lub lanych, należy pamiętać, żeby nie zatykać palcem wylotu flakonu. W ten sposób do wnętrza dostają się bakterie i drobnoustroje, które powodują psucie się produktu lub pogorszenie jego jakości.

Rekomenduje się delikatne wylanie kilku kropel perfum na dłoń i zwilżenie płynem okolic za uszami, karku oraz innych preferowanych miejsc. Należy unikać wcierania perfum w skórę. W pośpiechu lub przez nieuwagę możemy jednak zaaplikować w ten sposób za dużo perfum, a w rezultacie uzyskać zbyt intensywny zapach.

W takim wypadku najprostszym sposobem będzie zakup atomizera lub wykorzystanie atomizera po innych, zużytych już perfumach.

Czym jest sfera projekcji perfum?

Sfera projekcja perfum to swoista otoczka zapachowa. Można porównać ją do zapachowej bańki, którą tworzymy wokół naszego ciała poprzez umiejętną aplikację perfum. Pożądana sfera projekcji perfum zależy w dużej mierze od sytuacji, w której się znajdujemy. W rozmowie twarzą w twarz, a więc w bliskim kontakcie, z drugą osobą, nie chcemy, by zapach naszych perfum przyprawił ją o ból głowy. Wręcz przeciwnie, ma być delikatny i przyjemny, stanowić swojego
rodzaju zaproszenie do konwersacji.

Planując sferę projekcji perfum stosownie do okazji, możesz mieć realny wpływ na wrażenie, jakie robisz na innych osobach, dlatego warto przeanalizować różne scenariusze. 

Jak aplikować perfumy, gdy pracujesz w biurze?

W zamkniętym pomieszczeniu zapachy wydają się dużo intensywniejsze niż na zewnątrz. W środowisku biurowym mamy również dużo bliższy kontakt z innymi ludźmi, więc powinniśmy wziąć pod uwagę ich własną przestrzeń osobistą i nie narzucać się otoczeniu zapachem swoich perfum. W tym wypadku sfera projekcji powinna być zawężona, by zapach był wyczuwalny, ale bardzo subtelny. Aby uzyskać taki poziom projekcji, spryskaj jednokrotnie miejsce za uszami oraz zagłębienie między obojczykami. Jeśli używasz perfum o bardzo intensywnym sillage wykonaj bardzo delikatne psiknięcia lub nawet niepełne psiknięcia.

Jak aplikować perfumy, gdy wybierasz się na spacer?

Wiatr nie jest sprzymierzeńcem perfum. Wychodząc na zewnątrz, zadbaj o szerszą sferę projekcji swojego zapachu. Weź jednak pod uwagę, że po drodze możesz wejść do sklepu lub wsiąść do tramwaju pełnego ludzi, których nie chcesz przyprawić o ból głowy. W tym wypadku nanieś perfumy na kark i opcjonalnie za uszami. Kark to idealne miejsce na aplikację zapachu, gdy planujemy być w ruchu. Przy poruszaniu się zapach będzie delikatnie snuć się za tobą,
tworząc subtelne sillage. Natomiast w przypadku interakcji z drugą osobą stanie się lekko wyczuwalny jedynie z bliskiej odległości.

Jak aplikować perfumy, gdy planujesz sobotnie wyjście na miasto?

Wnętrze klubu to prawdziwy kocioł zapachów. Tłumy oraz duszne powietrze utrudniają noszenie perfum. Konkurowanie z innymi mężczyznami na intensywność zapachu perfum nie jest w tym wypadku najlepszym wyjściem. Wprost przeciwnie, cały sekret polega na poszerzeniu sfery projekcji. Zaaplikuj perfumy na karku oraz na ramionach. Opcjonalnie możesz spryskać również miejsca za uszami, ale uważaj, by nie przesadzić z siłą zapachu.

Jak aplikować perfumy, gdy wybierasz się na randkę?

Z uwagi na intymność sytuacji, sfera projekcji perfum powinna być bardzo wąska i ściśle określona. Zapach powinien być wyczuwalny z dość bliskiej odległości. W tym wypadku woń perfum powinna kusić i przyciągać drugą osobę, a nie działać odpychająco. Kluczem jest zachowanie balansu. Skup się na aplikacji perfum w centralnym obszarze Twojego ciała: u nasady szyi lub na środku torsu.

Znając sillage swojego zapachu możesz dostosować aplikację ulubionych perfum tak, by uzyskać optymalną sferę projekcji stosownie do okoliczności. Potraktuj przytoczone tu porady, jako wskazówki do wypracowania własnych technik aplikacji perfum. Eksperymentuj w poszukiwaniu indywidualnego rozwiązania, które idealnie spełni Twoje potrzeby.

Komentarze (0)

Brak komentarzy