19 Cze

Ranking ulubionych zapachów

0 Komentarze

To jak pachniemy, mówi wiele o naszym charakterze i w dużej mierze determinuje sposób, w jaki będziemy oceniani. To z kolei, jakie zapachy się nam podobają jest w dużej mierze zależne od tego, w jakiej kulturze się wychowaliśmy i gdzie żyjemy. Dlatego rankingi ulubionych perfum wyrażają pewnym sensie ducha danej kultury lub narodu.  Jedna z takich list została opublikowana przez Dailymail.co.uk.

06 Cze

Jak pachnie czystość?

0 Komentarze

Zgodnie z encyklopedyczną definicją, czystość to "brak brudu". Podążając za tym wyjaśnieniem, zapach czystości powinien być właściwie brakiem zapachu. A jednak producenci środków do czystości, prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej uwodzicielskich kompozycji złożonych najczęściej z ziół i cytrusów. A no właśnie, to też nie jest takie jednoznaczne.

23 Maj

7 metod otrzymywania zapachów

0 Komentarze

Na przestrzeni wieków, wraz z rozwojem technologii produkcji perfum powstało kilka metod otrzymywania olejków eterycznych. Każdy ze sposobów powstał w próbie pochwycenia ulotnych woni. Poznaj główne techniki otrzymywania zapachów, które przez wieki opracowali mistrzowie alchemii, perfumiarstwa i... znawcy nowoczesnych technologii.

09 Maj

Poradnik aplikacji męskich perfum

0 Komentarze

Męskie perfumy charakteryzują się wysoką intensywnością zapachu. W przypadku ich nieprawidłowej aplikacji możesz narazić się na towarzyskie faux pax, a w najgorszym wypadku przyprawić otoczenie o zawroty głowy. Aplikacja perfum ma duży wpływ na odbiór zapachu przez innych, a co za tym idzie na wrażenie, jakie wywołujesz w kontaktach osobistych.

25 Kwi

Tajniki zapomnianej metody enfleurage

0 Komentarze

Sztuka wytwarzania perfum jest prawie tak stara, jak dzieje ludzkości. Oczarowani wonią delikatnych kwiatów Starożytni szukali sposobu, by zatrzymać ich zapach na dłużej. Zapomnijmy na chwilę o perfumach w znanym nam nowoczesnym wydaniu, pachnącej cieczy zamkniętej w ozdobnym flakonie, i przenieśmy się do kolebki cywilizacji – Egiptu. To w ojczyźnie faraonów po raz pierwszy uzyskano zapachowy olejek eteryczny.

11 Kwi

Czy perfumy niszczą włosy?

0 Komentarze

Tradycyjna szkoła mówi, że perfumy najlepiej nakładać w okolicach żył. Ciepło wytwarzane przez przepływającą krew sprawia, że zapach uwalniany jest stopniowo i zyskuje na intensywności. Szyja za uszami, nadgarstki, zgięcia łokci lub nawet zgięcia kolan, to rekomendowane przez znawców zapachów miejsca na ciele, na których woń perfum utrzymuje się najdłużej. 

19 Mar

Użycie zapachów w marketingu, czyli jak pachną zakupy?

0 Komentarze

Zapachy, to informacja, która zanim zostanie przetworzona logicznie, trafia bezpośrednio do naszych ośrodków emocji w mózgu, czyli do ciała migdałowatego, wzgórza i kory mózgowej. Droga dźwięków i obrazów do emocjonalnych części mózgu jest dużo bardziej złożona, czyli są to informacje z reguły bardziej świadomie przez nas przeanalizowane. 

04 Mar

Czy zapachy mogą motywować do działania?

0 Komentarze

Terminy gonią, a Ty mimo wszystko, nie możesz zmotywować się do pracy? Wieczne odkładanie wszystkiego na później nie jest Ci obce? Wbrew pozorom tendencja do ociągania się z wykonaniem jakiegoś zadania, to nie lenistwo, a prokrastynacja. Dowiedz się jak jej przeciwdziałać, wykorzystując moc zapachów. Z czego wynika prokrastynacja? Aby zrozumieć zjawisko prokrastynacji należy przyjrzeć się bliżej jej źródłu.

21 Lut

Zapach kobiety, czyli dlaczego niektóre zapachy uważa się za damskie, a niektóre za męskie

0 Komentarze

Nikogo nie dziwi młoda Krystyna Janda, która w roli Barbary Bruckner śmieje się z Hendrika Hoefgena w filmie Mephisto, że ten pachnie lawendą. Większość z nas za fakt przyjmuje, że niektóre zapachy nadają się dla kobiet, a niektóre dla mężczyzn. Dlatego np. róża kojarzy nam się z zapachem kobiecym, natomiast drewno, z męskim. Zależy to oczywiście od indywidualnych preferencji.

07 Lut

Perfumy a świat mody

0 Komentarze

Historia perfum ściśle łączy się z największymi nazwiskami świata mody. Opowiadając o kultowych zapachach, trudno nie wspomnieć o Coco Chanel, Hubercie de Givenchy, Karlu Lagerfeldzie, czy Louis Vuitton. Każdy, kto choć trochę fascynuje się perfumami, z pewnością kojarzy kompozycje sygnowane ich nazwiskami. Odkąd perfumy dotarły do Europy z krajów bliskiego wschodu, ich handlem zajmowali się między innymi kupcy sprzedający również rękawiczki i wyroby skórzane.