Przydatne informacje

Najciekawsze flakony perfum

Najciekawsze flakony perfum

Czy aromat jest jedynym kryterium przy wyborze perfum? Okazuje się, że nie. To kształt, kolor i materiał decydują, czy sięgniemy po dany flakon, czy też przejdziemy obok niego obojętnie. Perfumy mają otulać nas zapachem, a przy okazji cieszyć oko. Często bogato zdobione opakowanie utożsamiamy z równie wyjątkowym aromatem. Dziś przedstawimy Wam najciekawsze flakony perfum, które dostępne są na rynku.
Czytaj dalej
Top 20 nietypowych zapachów perfum cz. 2

Top 20 nietypowych zapachów perfum cz. 2

Intrygujące, odważne, czasem na granicy dobrego smaku – projektanci perfum nie ustają w staraniach, by stale nas zaskakiwać. Usiądźcie wygodnie i przygotujcie się na mocne wrażenia. Przedstawiamy kolejną część najdziwniejszych zapachów, jakie możecie spotkać na półce w drogerii.
Czytaj dalej
Top 20 nietypowych zapachów perfum cz. 1

Top 20 nietypowych zapachów perfum cz. 1

Większość z nas ma swoje ulubione perfumy, które czasem towarzyszą nam przez długie lata. Każdy zapach możemy przypisać do określonej kategorii: wyróżniamy m.in. aromaty kwiatowe, cytrusowe, orientalne i wodne. W perfumeryjnym świecie znajdziemy jednak zapachy, które trudno zakwalifikować do jakiejkolwiek z grup. Bo gdzie umieścić zapach pieniędzy, domu pogrzebowego czy ropy naftowej?
Czytaj dalej
Wegańskie perfumy – na czym to polega?

Wegańskie perfumy – na czym to polega?

Weganizm to nie tylko chwilowy trend czy modne restauracje. Dla wielu osób to sposób na życie – świadomy, zgodny z naturą i poszanowaniem praw zwierząt. Naprzeciw ich potrzebom wyszła branża kosmetyczna, oferując m.in. wegańskie perfumy. Czym różnią się od tradycyjnych i czy każdy może po nie sięgnąć? Przekonajmy się!
Czytaj dalej
Perfumy dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Perfumy dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Twoja kilkuletnia córka we wszystkim Cię naśladuje? Z uwagą przygląda się, jak czeszesz włosy i wykonujesz poranny makijaż? To tylko kwestia czasu, kiedy poprosi o pierwszą szminkę albo swój własny zapach. Coraz częściej na drogeryjnych półkach widujemy perfumy dla dzieci. Kolorowe opakowania z wizerunkami bajkowych postaci lub telewizyjnych idoli sprawiają, że maluchy po prostu chcą je mieć. Razem zastanówmy się, czy taki zakup ma sens.
Czytaj dalej
Zakochaj się przez... zapach!

Zakochaj się przez... zapach!

Kosmetyczne koncerny obiecują nam zapachy, które będą romantyczne, zniewalające i uwodzicielskie. Myślisz, że to jedynie chwyt marketingowy? Niekoniecznie. Odpowiednio skomponowany aromat może pomóc Ci w znalezieniu partnera. Nie ma to nic wspólnego z magią, ani czarodziejskimi sztuczkami. To czysta chemia, a dokładniej feromony.
Czytaj dalej
Syntetyki w perfumach – wszystko, co warto wiedzieć na ten temat

Syntetyki w perfumach – wszystko, co warto wiedzieć na ten temat

Zaostrzone przepisy UE, do których musi dostosować się przemysł kosmetyczny sprawiają, że coraz więcej naturalnych składników jest zastępowana syntetykami opracowanymi w laboratoriach chemicznych. W ostatnich latach ogromną rewolucję przeszła branża perfumeryjna, kiedy to składniki pochodzenia zwierzęcego trafiły na cenzurowane. Syntetyki pozwalają znacznie obniżyć koszty produkcji ekskluzywnych pachnideł, ponieważ już nie potrzeba ton płatków kwiatowych do przygotowania niewielkiej fiolki perfum.
Czytaj dalej
Nuty skórzane w perfumach

Nuty skórzane w perfumach

Perfumy z nutami skórzanymi uchodzą za wyjątkowo wyrafinowane. Te mocne i wyraziste akordy dodawane są do wielu ekskluzywnych pachnideł dedykowanych przede wszystkim na wieczór. Skóra oddziałuje na zmysły dzięki czemu perfumy z jej dodatkiem są wyjątkowo uwodzące. Takie akordy są stosowane przede wszystkim w kompozycjach męskich, ale pojawiają się także perfumy typu unisex z tym dodatkiem. Dziś na naszym blogu przedstawiamy historię nut skórzanych i analizujemy perfumy zawierające w swoim składzie akordy skóry.
Czytaj dalej
Czym jest flanker?

Czym jest flanker?

W branży perfumeryjnej pojawia się termin flanker. Określenie to często można znaleźć w opisach produktów znanych perfumerii internetowych i w recenzjach perfum. Wyjaśniamy, czym jest flanker i czy warto po niego sięgnąć.
Czytaj dalej
Co warto wiedzieć o zapachach w stylu vintage?

Co warto wiedzieć o zapachach w stylu vintage?

Styl vintage wielkimi krokami wkracza do świata mody. Inspiracje trendami sprzed lat pojawiają się w kolekcjach znanych projektantów ubrań, dodatków i biżuterii. Elementy vintage doskonale widoczne są również w aranżacji wnętrz. Kolejną branżą, która pełnymi garściami czerpie z hitów pierwszej połowy XX wieku jest przemysł perfumeryjny. Na rynku pojawiają się nie tylko perfumy inspirowane kultowymi zapachami, ale i oryginały. Na naszych toaletkach już od lat karierę robią prawdziwe klasyki, które w kolejnych dziesięcioleciach uchodzą za wyznacznik elegancji, luksusu i dobrego gustu.
Czytaj dalej