09 Sie

Nagrody FIFI Awards 2019

0 Komentarze

FIFI Awards w świecie perfumeryjnym są porównywane do słynnych filmowych Oscarów. Nagrody przyznawane przez  The Fragrance Foundation to najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla zapachów. Coroczny ranking budzi ogromne zainteresowanie branży, dziennikarzy, blogerów oraz miłośników perfum poszukujących inspiracji.  Poznaj historię oraz kategorie  FIFI Awards.

07 Sie

Pomysły na przechowywanie perfum

0 Komentarze

Wiele opakowań na perfumy przypomina małe dzieła sztuki. Buteleczki i flakoniki w fantazyjnych kształtach oraz kolorach, ozdobne zatyczki i ciekaw detale sprawiają, że mogą one stać się piękną dekoracją. Kosmetyki nie zawsze musisz więc przechowywać szczelnie zapakowane w kartoniki i ułożone na dnie szuflady czy szafy. Przestawiamy ciekawe pomysły na przechowywanie perfum.

25 Lip

Czym pachną wspomnienia? – psychologia zapachów

0 Komentarze

John Galliano uważa, że: „Perfumy są jak muzyka lub pamięć ludzka, zawsze pozostawiają swój obraz w umyśle. Zapach nie ma kształtu, koloru, ani cech fizycznych, ale może uchwycić chwilę lub zatrzymać człowieka na zawsze”. Zdecydowanie zapachy mają ogromną moc przyciągania – działają na zmysły, wpływają na naszą wyobraźnię, przywołują wspomnienia. 

19 Cze

Ranking ulubionych zapachów

0 Komentarze

To jak pachniemy, mówi wiele o naszym charakterze i w dużej mierze determinuje sposób, w jaki będziemy oceniani. To z kolei, jakie zapachy się nam podobają jest w dużej mierze zależne od tego, w jakiej kulturze się wychowaliśmy i gdzie żyjemy. Dlatego rankingi ulubionych perfum wyrażają pewnym sensie ducha danej kultury lub narodu.  Jedna z takich list została opublikowana przez Dailymail.co.uk.

06 Cze

Jak pachnie czystość?

0 Komentarze

Zgodnie z encyklopedyczną definicją, czystość to "brak brudu". Podążając za tym wyjaśnieniem, zapach czystości powinien być właściwie brakiem zapachu. A jednak producenci środków do czystości, prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej uwodzicielskich kompozycji złożonych najczęściej z ziół i cytrusów. A no właśnie, to też nie jest takie jednoznaczne.

23 Maj

7 metod otrzymywania zapachów

0 Komentarze

Na przestrzeni wieków, wraz z rozwojem technologii produkcji perfum powstało kilka metod otrzymywania olejków eterycznych. Każdy ze sposobów powstał w próbie pochwycenia ulotnych woni. Poznaj główne techniki otrzymywania zapachów, które przez wieki opracowali mistrzowie alchemii, perfumiarstwa i... znawcy nowoczesnych technologii.

09 Maj

Poradnik aplikacji męskich perfum

0 Komentarze

Męskie perfumy charakteryzują się wysoką intensywnością zapachu. W przypadku ich nieprawidłowej aplikacji możesz narazić się na towarzyskie faux pax, a w najgorszym wypadku przyprawić otoczenie o zawroty głowy. Aplikacja perfum ma duży wpływ na odbiór zapachu przez innych, a co za tym idzie na wrażenie, jakie wywołujesz w kontaktach osobistych.

25 Kwi

Tajniki zapomnianej metody enfleurage

0 Komentarze

Sztuka wytwarzania perfum jest prawie tak stara, jak dzieje ludzkości. Oczarowani wonią delikatnych kwiatów Starożytni szukali sposobu, by zatrzymać ich zapach na dłużej. Zapomnijmy na chwilę o perfumach w znanym nam nowoczesnym wydaniu, pachnącej cieczy zamkniętej w ozdobnym flakonie, i przenieśmy się do kolebki cywilizacji – Egiptu. To w ojczyźnie faraonów po raz pierwszy uzyskano zapachowy olejek eteryczny.

11 Kwi

Czy perfumy niszczą włosy?

0 Komentarze

Tradycyjna szkoła mówi, że perfumy najlepiej nakładać w okolicach żył. Ciepło wytwarzane przez przepływającą krew sprawia, że zapach uwalniany jest stopniowo i zyskuje na intensywności. Szyja za uszami, nadgarstki, zgięcia łokci lub nawet zgięcia kolan, to rekomendowane przez znawców zapachów miejsca na ciele, na których woń perfum utrzymuje się najdłużej. 

19 Mar

Użycie zapachów w marketingu, czyli jak pachną zakupy?

0 Komentarze

Zapachy, to informacja, która zanim zostanie przetworzona logicznie, trafia bezpośrednio do naszych ośrodków emocji w mózgu, czyli do ciała migdałowatego, wzgórza i kory mózgowej. Droga dźwięków i obrazów do emocjonalnych części mózgu jest dużo bardziej złożona, czyli są to informacje z reguły bardziej świadomie przez nas przeanalizowane.