Jak przedłużyć trwałość perfum? 26 Wrz
Przydatne informacje

Jak przedłużyć trwałość perfum?

Kupiłaś właśnie piękne, drogie perfumy i doszłaś do wniosku, że kosmetyk ten jest nietrwały, bo już po kilku godzinach w ogóle go nie czujesz? Istnieje kilka sposób, które pomogą Ci skutecznie przedłużyć trwałość perfum. Skorzystaj z nich i przekonaj się, że wcale nie musisz wylewać na siebie coraz większej ilości aromatu, aby roztaczać wokół piękny zapach.

Dlaczego perfumy krótko utrzymują się na skórze?

Trwałość perfum zależy od wielu czynników. Warto poznać te przyczyny, aby móc im zaradzić i utrzymać zapach swoich ulubionych perfum, jak najdłużej. Do najczęstszych powodów, które skracają trwałość perfum należy:

  • zbyt sucha skóra
  • nieodpowiednia aplikacja preparatu
  • używanie kosmetyków z innych linii zapachowych niż perfumy
  • zbyt małe skoncentrowanie olejków eterycznych w preparacie
  • niedopasowanie perfum do naszej skóry

Co możesz zrobić?

1. Dobrze nawilż skórę

Składniki perfum wnikają w naszą skórę i uwalniają nuty pod wpływem ciepła. Zapach znacznie dłużej utrzymuje się jednak na skórze tłustej niż suchej. Dlatego właścicielki przesuszonego naskórka powinny dbać o jego odpowiednie nawilżenie. Po kąpieli warto nałożyć balsam i krem. Musimy jednak uważać, aby nie wpaść w pułapkę i nie mieszać różnych aromatów. Najlepszy będzie więc kosmetyk bezzapachowy.

Sprawdzonym trikiem, który wykorzystuje wiele pań jest posmarowanie miejsc, które spryskują perfumami, wazeliną. Wazelina jest bardzo tłusta, a jednocześnie bezzapachowa. Cząsteczki perfum wnikną wtedy w preparat i zaczną powoli uwalniać się pod wpływem ciepła – długie utrzymanie ulubionego aromatu mamy gwarantowane.

2. Spryskuj odpowiednie miejsca

Perfumy należy odpowiednio aplikować. Gdy chcemy przedłużyć ich trwałość, powinnyśmy pamiętać o tym, że preparat wchodzi w relację z naszą skórą i dopiero pod wpływem jej ciepła uwalnia nutkę serca i nutę bazową. Dlatego warto zadbać o aplikację w miejsca, gdzie pulsuje krew. Najlepiej kosmetyk rozpylać na szyi, skroniach, nadgarstkach. Możemy również spryskać miejsce tuż za uszami, pępek czy zagłębienie pomiędzy piersiami.

Zapach perfum bardzo dobrze utrzymują także włosy – możemy spryskać ich końcówki. Sprawdzonym trikiem jest rozpylenie mgiełki przed sobą i wejście w nią. To pozwoli nam całe ciało otulić aromatem ulubionego kosmetyku.

Zapach przedłużymy także wtedy, gdy perfumy rozpylimy na ubraniach. Najdłużej aromat powinien utrzymać się na szalach i apaszkach. Zawarte w perfumach olejki eteryczne dobrze wnikną w len, bawełnę i inne naturalne tkaniny. Ubrania z tkanin syntetycznych będą pachnieć dużo krócej. Przy perfumowaniu ubrań musimy jedynie uważać na to, aby zapach nie zmieszał się z płynem do płukania czy proszkiem, bo możemy osiągnąć nieciekawy efekt.

Aromat naszych ukochanych perfum pozwoli nam dłużej roztaczać wokół siebie chusteczka ukryta w torebce (wcześniej należy ją popryskać kilkoma kroplami kosmetyku).

3. Dobierz kosmetyki do pielęgnacji z jednej linii zapachowej

Zapach perfum będzie nas otaczał o wiele dłużej, gdy będziemy używać kosmetyków pielęgnacyjnych o takich samych aromatach. Najlepiej wybrać preparaty z linii uzupełniających. Wprawdzie nie są one najtańsze, ale dają murowany efekt. Połączenie żelu pod prysznic lub płynu do kąpieli, balsamu do ciała i perfum z jednej linii, pozwoli nam na długo  otulić się piękną wonią

4. Spryskuj się 2-3 razy w ciągu dnia

Nasz węch już po kilku godzinach przyzwyczaja się do zapachu. I to właśnie, dlatego często wydaje się nam, że kupione perfumy są nietrwałe. Lepiej jednak nie pryskać się nimi obficie rano. Lepszy efekt uzyskamy, gdy nałożymy tylko odrobinę perfum 3 lub 4 dziennie. Zanim jednak kolejny raz sięgniemy po buteleczkę z kosmetykiem, warto spytać kogoś z otoczenia, czy czuje nasze perfumy. Może okazać się, że nadal pięknie pachniemy, a dodatkowo aplikacja preparatu, stworzy zbyt ciężki opar wokół nas.

5. Wybierz inny zapach

Najtrwalsze są zapachy orientalne. Aromaty korzenne oraz nutki żywicy długo utrzymują się bowiem na skórze. Podobny efekty uzyskamy, gdy będziemy wybierać perfumy szyprowe, których nutą bazową jest mech dębowy wzmocniony żywicą oraz paczulą. Równie trwałe są perfumy z dodatkiem aldehydów. Perfumy kwiatowe, owocowe i morskie zawierają mniejsze skoncentrowanie olejków eterycznych, dlatego utrzymują się na skórze krócej.

Zapach wokół siebie najdłużej będziemy roztaczać, gdy wybierzemy ekstrakty perfum. Tańsze wody perfumowane są niestety nieco mniej trwałe. Wody toaletowe i kolońskie utrzymują się na skórze najkrócej.

Komentarze (0)

Brak komentarzy