Pudrowe pachnidła uchodzą za delikatne i eleganckie. Ich wyróżnikiem są gładkie połączenia składników. Bazę bardzo często stanowi czyste piżmo. Takie pachnidła nieco przypominają eleganckie pudry kosmetyczne rodem z perfumerii w stylu retro. Dostępne są także kompozycje przywodzące na myśl talk do pielęgnacji niemowląt.

Akordy pudrowe w perfumach

W składzie perfum nie znajdziemy pudru. Do tej grupy zaliczane są mikstury z wyrazistym piżmem otoczonym przez akordy irysów i słodkiej wanilii. W niektórych mieszankach orientalnych pojawia się również mech. Zapachy retro często wykorzystują dodatkowo słodkie fiołki i heliotrop (takie kompozycje przypadną do gustu raczej starszemu pokoleniu, dla młodszych osób mogą być zbyt staroświeckie).

W czym tkwi tajemnica perfum pudrowych?

Warto pamiętać, że perfumy pudrowe to tak naprawdę szeroki wachlarz akordów łączących wiele subtelnych nutek zapachowych. To sprawia, że te pachnidła łączą ekskluzywność z sielskimi zapachami przywołującymi na myśl spokojne dzieciństwo i łóżeczko niemowlęce delikatnie pachnące niemowlęcymi kosmetykami. To sprawia, że perfumy z akordami pudrowymi uspokajają, relaksują i pozwalają poczuć się bezpiecznie. Delikatna mgiełka po wyjątkowo stresującym dniu sprawi, że wieczór stanie się okazją do odprężenia.

Pudrowe pachnidła są eleganckie i swojskie zarazem, a drobne różnice pomiędzy poszczególnymi kompozycjami sprawiają, że każda kobieta powinna znaleźć w tej grupie idealny zapach dla siebie. Fiołki i heliotrop przypadnie do gustu fankom retro, słodka wanilia to strzał w dziesiątkę dla wielu romantyczek (tę nutkę zapachową kochają także młode dziewczyny), a czyste piżmo urozmaicone irysami to kwintesencja tajemniczego Orientu.

Kultowe zapachy pudrowe

Historia perfum pudrowych sięga lat 70. XX wieku. Rynkowym hitem stały się wtedy Love Baby Soft w różowym kartoniku. Kompozycja przywodząca na myśl aromat niemowlęcego talku została uznana za wyjątkowo niewinną, a zarazem elegancką. Te dziewczęce perfumy znalazły wiele wielbicielek (chętnie sięgały po nie zarówno nastolatki, jak i ich starsze siostry i mamy).

Proste, świeże i wyjątkowo dziewczęce perfumy pudrowe od tego czasu nie straciły nic ze swojej magii. W XXI wieku sięgamy po nie równie często co prawie 50 lat temu.

Najpiękniejsze perfumy z akordami pudrowymi

Jednymi z najsłynniejszych pudrowych „słodziaków” są perfumy Candy Prady( ---->do kupienia tutaj). Od swojej premiery w 2011 roku cieszą się niesłabnącą popularnością wśród fanek słodkich zapachów. Łączą w sobie akordy pełne słodyczy z mocniejszą bazą dodająco mieszance wyrazistości. Candy otwiera karmel w akordzie głowy przechodzący w pudrową mieszankę irysów i piżma w sercu. Uwieńczeniem całości jest mieszanka wanilii z charakterystycznym benzoesem.

Kolejnym pudrowym pachnidłem dostępnym w naszym sklepie internetowym z odlewkami perfum jest odpowiednik My Name Trussardi(---->do kupienia tutaj). Są to orientalno-pudrowe perfumy z lekkim oparem kwiatowym, które na rynku zadebiutowały w 2013 roku. W kompozycji wyczuwalne są białe fiołki, bzy, piżmo i wanilia. Całość została doprawiona heliotropem i żywicą bursztynową.

Fanki akordów pudrowych mogą sięgnąć również po CK One Shock For Her(----do kupienia tutaj). Jest to kwiatowo-orientalna kompozycja typu unisex łącząca ogromny bukiet słodkich piwonii, narcyzów i jaśminów okraszonych polnymi makami. Bardziej wyrazistego charakteru całości dodaje piżmo zmieszane z bursztynem, paczulą, wanilią i doprawione szczyptą kakao.