Nagrody FIFI Awards 2019 09 Sie
Przydatne informacje
Nagrody FIFI Awards 2019
0 comments

FIFI Awards w świecie perfumeryjnym są porównywane do słynnych filmowych Oscarów. Nagrody przyznawane przez  The Fragrance Foundation to najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla zapachów. Coroczny ranking budzi ogromne zainteresowanie branży, dziennikarzy, blogerów oraz miłośników perfum poszukujących inspiracji.  Poznaj historię oraz kategorie  FIFI Awards i dowiedz się, kto zdobył podium w tym roku.

Historia FIFI Awards

FIFI Awards to prestiżowe nagrody przyznawane przez The Fragrance Foundation już od 1973 roku (obecną nazwę opatentowano w 1993 roku). Ich pomysłodawczynią była Annette Green (była prezydent fundacji), która w ten sposób postanowiła honorować kreatywność twórców perfum. Pierwsza gala z rozdania została zorganizowana w  nowojorskim hotelu Plaza (uroczystość tradycyjnie odbywa się w Nowym Jorku do dzisiaj), a tytułem debiutu roku uhonorowano wówczas Chanel No. 19. W swojej pierwszej wersji FIFI Awards obejmowały zaledwie 7 kategorii.

Nagrody szybko wzbudziły ogromne emocje i na długie lata stały się symbolem światowego luksusu. Z czasem fundacja wprowadzała nowe kategorie i zmieniała procedury przyznawania nominacji.

Początkowo laureaci  FIFI Awards otrzymywali kolaże zaprojektowane przez Billa Goldberga z nazwą perfum i ich producenta. W 1975 roku Pierre Dinand zaprojektował kryształowe rzeźby przedstawiające kropelkę. Taką postać nagrody miały do 2006 roku. Wówczas fundacja ogłosiła konkurs na nowe statuetki. W maju 2007 roku debiut miała zwycięska statuetka autorstwa Denisa Boudard – kropla perfum rozpryskująca się w czystym krysztale.

W jakich kategoriach są przyznawane FIFI Awards?

Obecnie nagrody FIFI są przyznawane w kilkunastu różnych kategoriach. W głosowaniu bierze udział około 1000 członków międzynarodowej społeczności  (domy perfumeryjne i korporacje produkujące perfumy, twórcy zapachów, projektanci mody i celebryci, gwiazdy świata filmu, TV i mediów). Największe emocje budzi główna nagroda. Oscarem świata perfumeryjnego jest kategoria „Fragmence of the Year” (najładniejsze perfumy roku). Nagradzani są także najlepsi perfumiarze w historii, twórcy kampanii reklamowych zapachów czy opakowania roku.

FIFI Awards 2019 – kto znalazł się wśród tegorocznych zwycięzców?

W 2019 roku w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Galeria Sław – Tom Ford

Perfumiarz Roku – Dominique Ropion

Luksusowy Zapach Roku dla Kobiet –  Tom Ford Lost Cherry Eau de Parfume (Tom Ford Beauty, Givaudan, Louise Turner)

Luksusowy Zapach Roku dla Mężczyzn – CHANEL BLEU DE CHANEL PARFUM (Chanel, Olivier Polge)

Prestiżowy Zapach Roku dla Kobiet – Jo Malone London Honeysuckle & Davana Cologne (Jo Malone London, IFF, Anne Flipo)

Prestiżowy Zapach Roku dla MężczyznDior Sauvage Eau de Parfum (LVMH, Parfums Christian Dior, François Demachy)

Opakowanie Roku, Zapachy Damskie CHANEL N°5 LIMITED EDITION EAU DE PARFUM,

Opakowanie Roku, Zapachy Męskie – John Varvatos JVxNJ (Revlon)

Kampania Reklamowa Roku, Zapachy Damskie – YSL Black Opium Eau de Parfum (YSL Fragrances)

Kampania Reklamowa Roku, Zapachy Męskie – CHANEL BLEU DE CHANEL PARFUM

Najlepsza Kampania Roku w Mediach Społecznościowych – Marc Jacobs Daisy Love (Coty)

Zapach HALL OF FAME – Donna Karan Cashmere Mist

Zapach Roku w kategorii DOM – Diptyque 34 Collection

Komentarze (0)

Brak komentarzy