Pomysły na przechowywanie perfum 07 Sie
Przydatne informacje
Pomysły na przechowywanie perfum
0 comments

Wiele opakowań na perfumy przypomina małe dzieła sztuki. Buteleczki i flakoniki w fantazyjnych kształtach oraz kolorach, ozdobne zatyczki i ciekaw detale sprawiają, że mogą one stać się piękną dekoracją. Kosmetyki nie zawsze musisz więc przechowywać szczelnie zapakowane w kartoniki i ułożone na dnie szuflady czy szafy. Przestawiamy ciekawe pomysły na przechowywanie perfum, którymi możesz się zainspirować.

Przechowywanie perfum – pamiętaj o odpowiednich warunkach

Wyeksponowanie flakoników ulubionych perfum na szafce nocnej ustawionej tuż przy oknie czy na łazienkowej półce zawieszonej w sąsiedztwie kabiny prysznicowej nie będzie najlepszym pomysłem. Pierwszym krokiem powinno być poznanie ogólnych zasad bezpiecznego przechowywania perfum. Dzięki temu nie zmienią one swojego koloru i zapachu na długo przed upłynięciem terminu ważności.

Bardzo ważne jest zapewnienie perfumom odpowiednich warunków. Pod uwagę należy wziąć:

1. Temperaturę

Perfumy nie powinny być narażone na duże wahania temperatury (zwłaszcza, gdy są one połączone z wilgotnością powietrza). Najlepiej ulubione flakoniki przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Nie należy ich eksponować bezpośrednio na sąsiedztwo promieni słonecznych, które nagrzeją flakoniki.

2. Światło

Zarówno słońce, jak i sztuczne światło są szkodliwe dla perfum. Z tego powodu lepiej zrezygnować z ustawiania ich na parapecie w pokoju, w sąsiedztwie lampki nocnej czy w innym miejscu, gdzie bezpośrednio pada światło.

3. Powietrze

Perfumy należy zamykać po każdym ich użyciu, ponieważ mogą wyparować. Należy również uważać, aby nie przenieść do buteleczki bakterii (np. nanosząc specyfik bezpośrednio na skórę za pomocą korka). Gdy nasze perfumy mają atomizer, powietrze nie powinno im jednak w żaden sposób zaszkodzić.

Idealnym środowiskiem dla perfum byłoby ich przechowywanie w szczelnie zamkniętych kartonowych opakowaniach i w ciemnym miejscu (np. w szafie). Gdy jednak dobierzemy odpowiednie miejsce, temperatura pokojowa nie powinna zaszkodzić naszym ulubionym kosmetykom.

Wyeksponuj perfumy na tacce

Dekoracyjne flakoniki z perfumami doskonale będą prezentować się wyeksponowane na tacce. Tacki na kosmetyki dostępne są w wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz. Można tutaj dobierać różne materiały, kształty i kolory. Wystarczy ułożyć na nich ulubione buteleczki, aby uzyskać piękną dekorację. Tackę z perfumami można położyć na toaletce, szafce czy regale (ważne jest jednak, aby znajdowała się ona z dala od okna).

Patery na ciasto i słodycze

Miłośnicy kreatywnych rozwiązań do przechowywania perfum mogą wykorzystać ozdobne patery na ciasto i słodycze. Piętrowe patery do także doskonały sposób, aby ładnie wyeksponować nie tylko perfumy, ale także inne kosmetyki. Wystarczy dobrać paterę w ulubionym stylu (np. vintage), aby stała się ona dodatkową ozdobą pokoju.

Organizer

Gdy chcesz przechowywać perfumy w szufladach (np. w toaletce czy komodzie), doskonale sprawdzi się specjalny organizer. Pomysłowe przegródki to doskonały sposób, który pozwoli Ci posegregować mniejsze i większe flakoniki oraz zapanować nad bałaganem (możesz wykorzystać go również do przechowywania innych kosmetyków).

Sprytne półeczki

W sklepach z wyposażeniem wnętrz i akcesoriami do domu można znaleźć szeroki wybór oryginalnych półeczek w różnych kształtach. Dostępne są zarówno półeczki przykręcane czy z przyssawkami, jak i modele z wysięgnikami, które można zaczepić np. do szafek. 

Pudełka i szkatułki

W sprzedaży można znaleźć różne pudełka i szkatułki na kosmetyki, które doskonale sprawdzą się do przechowywania perfum. Wykonane są z różnych materiałów (m.in. szkła, rattanu czy drewna), co pozwoli Ci dopasować detal idealnie wpisujący się w aranżację wnętrza.

Komentarze (0)

Brak komentarzy