Jak poprawnie używać perfum - ciekawostki
W tym artykule prezentujemy kilka ciekawostek zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją podróż po świecie zapachów, jak i dla ciekawych świata właścicieli flakonów pełnych magicznych zapachów.
Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że popełnia tak wiele błędów przy testowaniu wód zapachowych oraz codziennym spryskiwaniu ciała.
Co należy wiedzieć...
- Zarówno wody toaletowe, jak i perfumowane ujawniają swój prawdziwy zapach dopiero w połączeniu z naturalną wonią skóry. We flakonie zawsze będą pachnieć inaczej.
- Pamiętaj, aby nie rozcierać perfum na skórze (jest to często spotykany widok, przede wszystkim u ludzi chcących sprawdzić nowy zapach. Po spryskaniu nadgarstka, pocierają nim o drugi nadgarstek). Powoduje to rozproszenie wonnych olejków eterycznych i „zważenie” zapachu.
- Bardzo istotnym jest, by nie wąchać spryskanego miejsca tuż po naniesieniu zapachu. Odczekaj kilkanaście sekund, aż wyparuje alkohol zawarty w wodzie. Dopiero wtedy poczujesz tzw. „nutę głowy” – pierwszą nutę zapachu.
- Aby zapach był bardziej intensywny, spryskuj miejsca które wytwarzają więcej ciepła (w nich szybciej pulsuje krew). Dobre miejsca to okolice znajdujące się za uszami, w zgięciach rąk i kolan, na karku. Równie dobrym pomysłem jest skraplanie swych włosów. Zapach utrzyma się na nich wyjątkowo długo i będzie wyczuwalny przy choćby najmniejszym ruchu głowy.
- Wodami zapachowymi można spryskiwać ubranie, należy jednak pamiętać, że nie każdy materiał dobrze na to reaguje: Skóra naturalna, futra, len, bawełna bardzo długo utrzymują zapach, nie zostanie na nich żaden ślad w postaci np. odbarwionego materiału. Jedwab, aksamit, tkaniny syntetyczne nie żyją w zgodzie z perfumami. Zniekształcają ich zapach oraz często powstają na nich trudne do usunięcia plamy.
Sposób przechowywania perfum:
Najlepsze dla wód zapachowych jest przechowywanie w zamkniętym flakonie, w ocienionym miejscu (im dalej od światła, tym lepiej). Perfumy narażone na promienie słoneczne tracą swoje aromatyczne właściwości. Proponujemy więc chłodne, zacienione miejsce – taką lokalizację lubią zarówno oryginalne perfumy, jak i lane perfumy (odpowiedniki).
Komentarze (0)