Libre Yves Saint Laurent – hit czy kit? 02 Lip
Recenzje perfum
Libre Yves Saint Laurent – hit czy kit?
0 comments

Zanim jednak zaczniemy zastanawiać się nad powyższym pytaniem, trzeba przyjrzeć się samemu produktowi, z jakim mamy do czynienia. Perfumy YVES SAINT LAURENT LIBRE to zapach stworzony w 2019 roku przez Anne Flipo i Carlosa Benaim. Miały być hitem, jeśli chodzi o sezon jesień/zima 2019 roku. A więc jakie są perfumy Libre?

Wyróżniają się aromatem pomarańczy łączącym się z zapachem lawendy. Dodatkowo perfumy zawierają sporą dawkę nut piżmowych oraz wanilii z Madagaskaru. Można, więc rzec, że połączenia zapachowe są ciekawe i unikatowe. Zapachy są z grupy zapachów kwiatowych i owocowych. Cały skład zapachowy jest dużo bardziej rozbudowany, ale myślę, że nie trzeba go całego przedstawiać. Hit czy kit? Jeśli chodzi o sam flakon – od górnej jego części przypomina szminkę, jest na pewno nieco ekstrawagancki i tutaj już zależy, jaki gust ma dana użytkowniczka perfum. Prezentuje się ładnie, ale na pewno swoim wyglądem ma wyglądać markowo i elitarnie. 

Zapach zaskakuje, po wyglądzie flakonika można spodziewać się czegoś innego.

Czym jest Libre? Samo słowo libre znaczy z francuskiego wolność, tym właśnie według producenta mają się odznaczać perfumy. Został stworzony dla silnych kobiet, które lubią czuć się wolne. Sam zapach mimo obszernego składu wyznacza się ciepłą i lekko orientalną nutą. Nie jest zbyt mocny i intensywny, a właśnie idealny na jesienne i zimowe wieczory. Połączenie różnych składników powoduje, że tworzą one perfekcyjną i zgraną całość. Dlaczego perfumy stworzone zostały dla silnych kobiet, skoro są takie ciepłe i otulające? Otóż lawenda, która została dodana ma w sobie pierwiastek męski, wyczuwalny jest lekki zapach męskiej wody po goleniu. To są dziwne połączenia, które jednak tworzą po prostu dobrą i dobrze dopasowaną do siebie całość. 

Perfumy, które na pewno dadzą Ci więcej mocy na codzienne dni.

Myślę, że jest to zapach dla tych kobiet, które potrzebują czasem po prostu jakiegoś motywatora do codziennych dni. Libre utrzymują się od 5 do 6 godzin, co jest wynikiem dobrym, ale też nie najlepszym. Jednak są one na tyle trwałe, że kobieta, która otula się ich zapachem może czerpać z nich motywację do działania w pracy, na wyjeździe lub gdziekolwiek indziej, gdzie się aktualnie znajduje. Libre to kompozycja z pewnością ciekawa, po którą warto sięgnąć – znajdzie swoich zwolenników wśród osób preferujących owocowe i delikatniejsze zapachy, ale i wśród tych, które sięgają po te bardziej intensywne. Zapach nie dusi, ale wyróżnia się intensywnością i po prostu elegancją. Perfumy powinny utrzymywać się dłużej niż 6 godzin, ale sam zapach nieco rekompensuje trwałość. 

Cena i podsumowanie produktu.

Libre to półka cenowa od 300 do 400 zł. Jest to już więc produkt wyższej kategorii. Czy się opłaca? Z pewnością tak, zapach jest nietuzinkowy - bardzo elegancki i kobiecy z nutką męskiej nuty. Jest to ciekawy produkt na rynku i na pewno wyróżnia się wśród innych. Warto sięgnąć i wypróbować Libre Yves Saint Laurent na własnej skórze. Reasumując, Libre to zdecydowanie bardziej hit niż kit. Coś innego, coś ciekawego i coś, co powinno spodobać się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. 

Produkty z artykułu

Komentarze (0)

Brak komentarzy