Perfumy do domu, czyli jak poprawić sobie nastrój zapachem 24 Maj
Przydatne informacje
Perfumy do domu, czyli jak poprawić sobie nastrój zapachem
0 comments

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad siłą, jaką kryją w sobie zapachy? Jedne mogą nam się podobać, inne nie. Są też takie, które przeniosą nas do czasów dzieciństwa lub przywołają wspomnienie udanych wakacji. Są też aromaty, które zapewnią dobry nastrój, a także poprawią nam samopoczucie. To dzięki nim nasz dom stanie się oazą spokoju oraz miejscem, do którego będziemy wracać jeszcze chętniej.

Niedocenione powonienie

Węch to bardzo cenny zmysł, lecz jego funkcja bardzo często bywa niedoceniana. Coś pachnie ładnie albo nie – nie zastanawiamy się nad tym zbyt długo. Czujemy zapachy i tyle. Powonienie wydaje się tak oczywiste, że dopiero jego utrata uświadamia nam, jak wielką rolę pełni w naszym życiu.

Nos człowieka jest w stanie odróżnić tysiące zapachów, podczas gdy np. smaków rozpoznajemy jedynie pięć. Ośrodek węchu znajduje się blisko ośrodka odpowiedzialnego za pamięć oraz wspomnienia, dlatego czując dany zapach, możemy wspominać minione wydarzenia, przywołać w pamięci osoby bądź miejsca, z którymi aromat jest powiązany. Powonienie pozwala nam powrócić do przeszłości i dosłownie ją poczuć. Bez zapachu nawet jedzenie traci swoją wartość – zauważyliście, że podczas kataru wszystko smakuje gorzej? Co ciekawe, wiele aromatów odbieramy poza udziałem świadomości. Jednym z nich jest zapach partnera – miłosna chemia istnieje zatem naprawdę.

Jak tu pięknie pachnie!

Każdy z nas z pewnością ma takie miejsca, które przyciągają go swoim zapachem. Przyjemny aromat sprawia, że chcemy w nich zostać dłużej, chętnie też tam powracamy. I nie chodzi tylko o to, że gdzieś ładnie pachnie. Oczywiście miły zapach dostarcza nam przyjemności, lecz przy okazji sprawia też, że czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Może również pobudzić nas do działania lub dać poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też wszyscy lubimy, gdy w domu ładnie pachnie. W niedzielę może być to aromat rosołu lub świeżego ciasta, w czasie świąt – obowiązkowa pomarańcza oraz cynamon. No co dzień wybieramy zazwyczaj zapachy, które kojarzą się z harmonią i czystością. Nie chodzi nam jednak o to, by w domu pachniało środkiem do mycia szyb lub podłóg. Są dużo lepsze sposoby na to, by otulić mieszkanie pięknym aromatem.

Perfumy do domu

Perfumy do domu mogą odmienić wnętrze niczym profesjonalny dekorator. Wprowadzą niepowtarzalną atmosferę, pozwolą nam się zrelaksować i sprawią, że goście poczują się u nas komfortowo. Domowe perfumy prezentują także nowoczesny design. Z powodzeniem zastąpią mniej estetyczne odświeżacze powietrza lub zapachowe świece, których używamy zazwyczaj tylko wieczorami. Możemy wybrać zapach zamknięty w ozdobnym dyfuzorze, który jest również znakomitą ozdobą. A co najważniejsze, stojąc na półce lub komodzie, będzie nieprzerwanie uwalniał swój wyjątkowy aromat.

Aranżacja mieszkania to nie tylko meble czy obrazy na ścianach. Dużą rolę odgrywa w niej również to, czego nie widać gołym okiem. Odpowiedni aromat sprawia, że czujemy się wypoczęci, zrelaksowani. To dzięki niemu nasze mieszkanie staje się komfortowe i przyjazne. Jeśli więc chcesz zmienić coś w jego wnętrzu, postaw na zapach. Przekonaj się, jak wiele może zmienić.

Komentarze (0)

Brak komentarzy