Twoja kilkuletnia córka we wszystkim Cię naśladuje? Z uwagą przygląda się, jak czeszesz włosy i wykonujesz poranny makijaż? To tylko kwestia czasu, kiedy poprosi o pierwszą szminkę albo swój własny zapach. Coraz częściej na drogeryjnych półkach widujemy perfumy dla dzieci. Kolorowe opakowania z wizerunkami bajkowych postaci lub telewizyjnych idoli sprawiają, że maluchy po prostu chcą je mieć. Razem zastanówmy się, czy taki zakup ma sens.

Poprawić zapach… niemowlaka?

Choć wielu rodzicom trudno w to uwierzyć, na rynku kosmetycznym spotkać możemy wody kolońskie dla niemowląt. Na pomysł ich stworzenia wpadły światowe, głównie francuskie, marki. Niektóre z nich oferują wody perfumowane od 6. miesiąca życia, inne już od pierwszego dnia! Paryski szyk w pieluszce? Ok, tylko po co? Dla każdego rodzica zapach dziecka, zwłaszcza małego, jest wyjątkowy. Delikatne, pozbawione alkoholu perfumy mogą się jednak przydać młodej mamie. Pozwolą poczuć się kobieco i elegancko, nawet wtedy, gdy karmi maluszka piersią.

Perfumy dla przedszkolaka

Twój przedszkolak kolejny raz próbuje zaciągnąć Cię do pobliskiej drogerii? Zastanów się, może jednak warto ulec jego namowom? O ile trudno pojąć ideę perfum dla niemowląt, to zakup wody toaletowej dla kilkuletniego brzdąca może być dobrym pomysłem. Czemu? Przede wszystkim dlatego, że lepiej będzie jeśli maluch od czasu do czasu użyje zapachu przeznaczonego dla dzieci, niż miałby sięgać po kryjomu po Twoje perfumy. Duża butelka w małych rączkach może upaść na ziemię, stłuc się i boleśnie skaleczyć pociechę. Jeśli nawet szczęśliwie obejdzie się bez ran, to stratę markowych perfum z pewnością odczuje Twój portfel.

Zakup dziecięcej wody toaletowej sprawi małym urwisom ogromną radość. Dziewczynki poczują się niczym małe damy, zaś chłopcy z dumą będą ich używać każdego poranka – jak na małych gentlemanów przystało.

Kolorowa buteleczka będzie również doskonałą ozdobą, gdy zaaranżujesz jedną z półek na dziecięcą toaletkę. Umieść na niej bezpieczne, nietłukące lusterko oraz dziewczęce akcesoria do włosów. Przygotuj taką niespodziankę dla swojej córki – radości nie będzie końca!

Dla chłopca wybierz kosmetyk z ulubioną postacią z bajki. Postaw go w łazience, tuż obok wody toaletowej swojego męża – maluch z pewnością ucieszy się z „męskiego” kącika.

Jaki zapach wybrać?

W dziecięcych perfumach nie znajdziecie ciężkich aromatów. Każdy zapach został skomponowany z troską i myślą o najmłodszych. Producenci zadbali również o odpowiedni poziom intensywności. Perfumy nie są silne ani zbyt trwałe, co niewątpliwie jest ich zaletą. Bynajmniej nie zostały stworzone do celów higienicznych – mają za zadanie cieszyć najmłodszych i z tej roli świetnie się wywiązują.

Jakie zapachy możemy wybrać? Oczywiście wszystko to, co maluchy kochają najbardziej: Coca-Colę, gumę balonową, oranżadę i landrynki. Nie zabrakło także orzeźwiających kompozycji owocowych.

Dziecięce perfumy nie powinny stać się czymś, bez czego Twoja pociecha nie może się obejść. Jeśli jednak o nich marzy, będą miłym podarunkiem i alternatywą dla kolejnych gadżetów lub słodyczy. Wybierz zestaw z żelem pod prysznic o tym samym zapachu, a sprawisz maluchowi podwójną przyjemność!