Emocje, ekscytacja, romantyczna atmosfera – z tym głównie kojarzy się każda randka. Aby jednak zrobić dobre wrażenie i zachwycić partnera lub partnerkę, trzeba dobrze przygotować się do spotkania. W romantycznych relacjach liczą się bowiem detale – szczególnie, gdy wychodzimy na pierwsze rendez-vous, na które chcemy pokazać się od jak najlepszej strony. O co zatem należy zadbać przed wyjściem na randkę?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą!

Dla wielu oczywistym jest, że najważniejsze to wnętrze i dobre serce. Ale to wcale nie oznacza, iż nie lubimy przebywać w towarzystwie zadbanych, pięknych oraz schludnie ubranych osób. Chyba każdy marzy o partnerze lub partnerce, którzy zaskoczą nas nie tylko intelektem, poczuciem humoru, ale także dobrym gustem oraz elegancją. Wszyscy jesteśmy estetami, dlatego przed wyjściem na randkę warto zadbać o ładny strój, czarujący makijaż, jak i czyste, ładnie ułożone włosy lub zarost.

Oczywistym jest, że najważniejszą rolę w związkach odgrywa rozum, empatia, a także wspólne zainteresowania. Trudno jednak o nich rozmawiać, gdy partner lub partnerka zrazi nas niechlujnym ubiorem, zbyt wyzywającym make-upem czy brakami w higienie osobistej. Nie warto też – szczególnie na pierwszym spotkaniu – starać się udawać kogoś kim się nie jest. Lepiej postawić na swój styl, niż grać ekstrawaganckiego snoba lub bywalczynię luksusowych bankietów.

Oczywiście trzeba także dopasować strój do okoliczności. Inny  obowiązuje na wyjście do kameralnej kawiarni, a inny, gdy jesteśmy zaproszeni do filharmonii lub drogiej restauracji. Niezależnie jednak od miejsca spotkania trzeba zadbać o elegancję i umiarkowanie. Awangardowe, a przy tym bardzo odważne stylizacje lepiej zostawić na później – no, chyba że mamy stuprocentową pewność, że nasz partner preferuje ten sam styl.

Uwiedź partnera zapachem

Większość kobiet i mężczyzn zwraca uwagę tylko na to, co widać – strój, makijaż, biżuterię czy dodatki. Zapominamy często, że mamy też inne zmysły niż wzrok. Ważną rolę odgrywa też węch. Właśnie dlatego bardzo dużo uwagi warto przyłożyć do wyboru odpowiednich perfum.

Zapach powinien intrygować i dawać miłe skojarzenia. Warto też dopasować aromat do pory roku i okoliczności. Zdecydowanie nie należy używać na randce perfum ciężkich i nadmiernie słodkich.

Wiosną i latem najlepiej korzystać z tych, o świeżych nutach. Idealnie sprawdzą się tutaj aromaty cytrusowe, kwiatowe, morskie lub owocowe. Perfumami warto skropić się mniej więcej na godzinę przed spotkaniem. Pozwolimy w ten sposób ulecieć najbardziej intensywnym nutom zapachowym i dopasować się mieszance do naturalnego zapachu skóry.

Do kupienia tutaj: 382. WOMAN BY RALPH LAUREN! - RALPH LAURENT

Jesienią oraz zimą lepiej sprawdzą się ciepłe zapachy. Na randce warto pachnieć nutami orientalnymi, ziemnymi i drzewnymi. Dobrą propozycją będą też aromaty mchu, piżma, jaśminu lub bursztynu.

Do kupienia tutaj: 212. IDOLE - ARMANI

Pamiętajmy, aby nie przesadzić z ilością aplikowanych perfum. Zbyt intensywny zapach może być dla partnera męczący lub nawet nieprzyjemny. Dlatego też szykując się na randkę najlepiej skorzystać z aplikacji metodą „mgiełki”, czyli wejściu w rozpylone w powietrzu perfumy.