Odpowiednio dobrane perfumy podkreślają to, jacy jeśmy – nie bez powodu mówi się, że zapach to „druga skóra” człowieka. Niektóre kojarzyć się mogą z wewnętrzną siłą i pewnością siebie, inne natomiast będą przywodzić na myśl raczej delikatność i romantyzm. Podtrafią działać jak afrodyzjaki – przyciagać płeć przeciwną, intrygować, zachwycać. Tutaj rodzi się pytanie: jakie kobiece perfumy oczarowują mężczyzn?

Perfumy kwiatowo-owocowe

Wiele wskazuje na to, że jednym z najbardziej przyciągających mężczyzn zapachów są kompozycje, które zawierają wyraźne kwiatowe lub owocowe akcenty. Takie pachnidła wybierają z reguły kobiety o silnym charakterze, pewne siebie, ale jednocześnie zmysłowe. Mężczyznom kojarzą się z paniami mocno stąpającymi po ziemi, które wiedzą, czego chcą. Połączenie słodkiej woni orchidei, bergamotki, tuberozy czy jaśminu z akcentami orientalnymi na pewno przykuje uwagę niejednego faceta. Przykładem zniewalającego męskie zmysły kwiatowego zapachu jest propozycja marki Lacoste – Pour Femme.

Powiew dziewczęcej świeżości

Dla kobiet ceniących pachnidła o rześkich, chłodnych nutach cytrusowych niewątpliwie dobrą wiadomością będzie to, że również i takie zapachy doskonale trafiają w męskie gusta. Przywodzą im na myśl delikatność połączoną z wewnętrzną energią oraz optymizmem. Kompozycji zawierającej wyraźne akcenty cytrusowe, takie jak: grejpfrut, pomarańcza, limonka czy trawa cytrynowa, zapewne nie oprze się żaden mężczyzna ceniący dziewczęcą świeżość. Orzeźwiające, pobudzające perfumy ma do zaoferowania marka Elizabeth Arden.

Zapach dla zmysłowych kobiet

Pachnidła, w których główną rolę odgrywa piżmo, paczula i drzewo sandałowe kojarzą się mężczyznom ze zmysłowością i seksapilem. Kobieta spryskana taką mieszanką sprawia wrażenie dominującej, pewnej siebie. Ciężka, a zarazem delikatna kompozycja jest uosobieniem wyzwolonej kobiecości oraz elegancji i luksusu. Propozycją kwiatowo-orientalnego aromatu przyciągającego męskie spojrzenia jest Envy Me od Gucci'ego.

Jakie perfumy wybrać?

Zapach, jakiego używamy na co dzień, powinien do nas pasować – po prostu musimy dobrze się z nim czuć. Wybór odpowiednich perfum jest więc kwestią indywidualną. Ich szeroki wybór daje gwarancję, że każda, choćby najbardziej wymagająca, kobieta znajdzie coś dla siebie. Warto przetestować wiele wariantów, aby zdecydować się na te wyjątkowe.

Umiar jest wskazany

Według mężczyzn nawet najpiękniejsze perfumy użyte w zbyt dużej ilości raczej nie robią dobrego wrażenia. Ważne jest zatem, by zachować umiar. Wystarczy lekko spryskać się perfumami, nie zaś wylewać je obficie na siebie. Warto o tym pamiętać, ponieważ orzeźwiające cytrusy czy uwodzicielskie piżmo, zamiast przyciągać męskie spojrzenia i zniewalać zmysły, mogą okazać się po prostu duszącą mieszanką.