Jak wybierać trwałe perfumy francuskie 21 Paź
Przydatne informacje
Jak wybierać trwałe perfumy francuskie
1 komentarze

Jak wybierać trwałe francuskie perfumy?

Od francuskich perfum oczekujemy przede wszystkim trwałego i pięknego zapachu. To dwa najważniejsze czynniki, które determinują zadowolenie z zakupu perfum. Co zatem musisz wiedzieć, aby wybrać zapach, który sprawi że będziesz usatysfakcjonowany z zakupu perfum francuskich?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Co sprawia, że francuskie perfumy są trwałe?
 • Od czego zależna jest trwałość lanych perfum?
 • Sprawdzone porady na przedłużenie trwałości perfum na własnej skórze

Dobrze dobrane perfumy podkreślają nasz nastrój, a nawet mogą go poprawiać. Nic więc dziwnego, że chcemy go czuć na sobie jak najdłużej. Ale zacznijmy od początku, co oznacza termin “trwałość perfum”?

Trwałość perfum to po prostu czas pachnienia, liczony od momentu rozpylenia do całkowitego zaniknięcia zapachu. Trwałości nie mylcie z projekcją perfum! Projekcja to siła oddziaływania zapachu na otoczenie, a więc perfumy o małej projekcji (inaczej perfumy bliskoskórne) są wyczuwalne przez osoby, które mają je na sobie oraz inne osoby z najbliższego otoczenia. Najczęściej są to perfumy cytrusowe, morskie czy kwiatowo-owocowe. Perfumy z dużą projekcją, nazywane też potocznie perfumami z ogonem, charakteryzują się tym, że są wyczuwalne z dużej odległości. Są to przede wszystkim perfumy orientalne, przyprawowe, drzewne, czy skórzane.

Świadomość tych pojęć znacznie zwiększa poziom zadowolenia z wyboru i kupna francuskich perfum, ale to nie wszystko. Zapach może być różnie odbierany przez każdego człowieka. Na trwałość perfum wpływa wiele czynników, a oto najważniejsze z nich:


Od czego zależy trwałość perfum?

PH skóry i jej skład bakteryjny. U każdego człowieka jest inny. Jeśli spodoba Ci się zapach perfum Twojej koleżanki, nie oznacza wcale, że będzie wybrzmiewał na Twojej skórze w taki sam sposób. 

Stopień nawilżenia skóry. Zapach dużo dłużej utrzymuje się na skórze tłustej.

Warunki atmosferyczne: pora roku, wilgotność, temperatura powietrza - to wszystko również wpływa na trwałość perfum.


Jak możesz przedłużyć trwałość perfum?

Jak już wiesz, czas pachnienia to indywidualna kwestia dla każdego z nas, ale zastosuj te 4 wskazówki, a uzyskasz efekt dłuższego czasu trwania perfum francuskich.

Dbaj o swoją skórę. - Perfumy “nie lubią” suchej skóry! Balsamuj się codziennie, wejdź w nawyk szczotkowania ciała i nie zapominaj o piciu wody - takie obowiązki to sama przyjemność!

Perfumy aplikuj w miejscach, w których pulsuje krew! - Testuj różne miejsca aplikacji, gdyż wrażliwość na zapachy u każdego jest inna. Powszechnie wiadomo jednak, że najcieplejsze miejsca na skórze wzmacniają moc perfum! Wypróbuj to na sobie!

Poznaj rodzaje perfum. - Kojarzysz skróty takie jak EDP, EDT czy EDC? One mają znaczenie! Jeśli je poznasz, będziesz wiedzieć, które perfumy należą do tych mocniejszych i mogę dłużej wybrzmieć na Twojej skórze

Podział perfum na stężenie olejków zapachowych w alkoholu:

 • perfumy (parfum) - stężeniu od 25% do 43% rozpuszczonych w 90-96% alkoholu;
 • wody perfumowane (eau de parfum) - stężenie od 10% do 25% w 90% alkoholu;
 • wody toaletowe (eau de toilette) -od 5 do 10% olejków eterycznych w 60-85% alkoholu;
 • wody kolońskie (eau de cologne) - od 3 do 5% olejków w 80% stężeniu alkoholu;
 • wody odświeżające (eau de frache) -najlżejsze kompozycje z 1-3% olejków 70-80% alkoholu.


Zwróć uwagę na skład perfum.

Francuskie perfumy orientalne, szyprowe, a także fougere zalicza się do tych najtrwalszych. Najmniejszą trwałością charakteryzują się perfumy cytrusowe. Surowce żywiczne, piżmo, ambroksan, fasolka tonka, a także wanilia to nuty zapachowe o właściwościach przedłużających trwałość perfum.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki zwiększą Twoją świadomość dotyczącą wyboru perfum i poziomu zadowolenia z nich :)

Komentarze (1)

  • kaja
  • 2022-10-2607:10:50
  podstawowe info w pigułce - super!