Jak przechowywać perfumy? 28 Lut
Przydatne informacje
Jak przechowywać perfumy?
0 komentarze

Jak przechowywać perfumy?

Lubisz często zmieniać perfumy lub dostosowywać je do okazji i na swojej półce zawsze masz kilka lub kilkanaście różnych flakoników? A może kupiłaś lub dostałaś w prezencie flakon, drogich ekskluzywnych perfum i chcesz je używać tylko na wyjątkowe okazje? Musisz wiedzieć, że perfumy także nie są wieczne (mimo, że niektórzy producenci właśnie tak deklarują). Wprawdzie nie mają one tak krótkiej daty ważności, jak wiele kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych, ale należy zachować ostrożność. Dzisiaj podpowiadamy, jak właściwie przechowywać perfumy.

Czy perfumy mogą się zepsuć?

zdjęcie skóry do artykułu.jpg

Tak, perfumy mogą się zepsuć. Gdy zmienią barwę, mogą wywołać uczulenie na skórze. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przechowywanie flakonów.

Oto najczęstsze przyczyny psucia się perfum. Unikaj ich, by cieszyć się ulubionym zapachem jak najdłużej!

światło - toaletowa czy perfumowana, jak i bardzo drogie esencje perfum nie powinny być narażone na działanie wysokich temperatur. Te pachnące mieszanki najczęściej psują się pod wpływem promieni słonecznych wpływając na zmianę cząsteczek zapachowych w perfumach.

zbyt wysoka oraz zbyt niska temperatura - aby zapobiec degradacji perfum perfumy powinny być przechowywane w stałej temperaturze pokojowej. Perfumom szkodzi także wysoka wilgotność powietrza, dlatego lepiej nie przechowywać ich na łazienkowej półce z kosmetykami.

kontakt z powietrzem - perfumy z atomizerem zapobiegają utlenieniu się perfum. Pamiętaj więc o tym, by po każdym ich użyciu nakładać na nie nakrętkę.

bakterie - na każdej skórze są bakterie, więc nie zaleca się bezpośredniego kontaktu skóry z perfumami przy ich aplikacji. Z tego powodu, najlepszym wyborem są perfumy z atomizerem.

Czy perfumy mogą zmienić zapach?

Zepsute perfumy mogą zmienić zapach (najczęściej robi się lekko zjełczały). Zwykle pierwszym symptomem jest jednak zmiana koloru na ciemniejszy. Niestety wielu osobom trudno to zauważyć, ponieważ flakony rzadko mają przezroczysty odcień. Dlatego warto dokładnie obserwować, czy przy atomizerze nie pojawił się nieestetyczny nalot. Takie objawy mogą pojawić się po około 2-3 latach (gdy perfumy stoją w niesprzyjających warunkach – np. w Słońcu lub wilgotnej łazience).

Jak właściwie przechowywać perfumy?

jak przedłużyć trwałość perfum - zdjęcie do artykułu_1.jpg

Idealne warunki do przechowywania perfum to stała, pokojowa temperatura. Flakoniki warto ułożyć w kartonowym pudełku i ustawić je z dala od okna oraz grzejników. Ważne jest, aby nie były narażone na działanie światła i promieni słonecznych. Buteleczek nie należy układać w pozycji poziomej, ale ustawiać pionowo. Warto również uważać, aby nie zgubić koreczka, ponieważ substancja w otwartej buteleczce o wiele szybciej straci swoje właściwości. Rzadko używane zapachy można schować do lodówki.

Komentarze (0)

Brak komentarzy