Sylwetki mistrzów perfumiarstwa: Michel Almairac 11 Paź
Przydatne informacje
Sylwetki mistrzów perfumiarstwa: Michel Almairac
0 comments

Co łączy perfumy Burberry Women, Calvin Klein Truth For Man, Salvador Dali Eau de RubyLips, Gucci Rush 2, Joop! Homme? Te słynne zapachy, pochodzące z kolekcji najbardziej znanych domów mody, zostały stworzone przez… tego samego twórcę. Jest nim Michel Almairac – prawdziwy mistrz perfumeryjnego świata. W swoim dorobku posiada on ogromne portfolio, a wśród zapachów jego autorstwa pojawia się wiele kompozycji, które zdobyły już miana kultowych. Poznaj ikonę perfumiarstwa i dowiedz się, w jaki sposób stworzył on jedne z najlepszych zapachów świata.

Michel Almairac – krótka biografia

Michel Almairac urodził się w 1953 roku w Grasse we Francji. Obecnie ta niewielka i wyjątkowo malownicza miejscowość stała się prawdziwą perełką w świecie zapachów. Przyszły twórca już od młodych lat myślał o karierze projektanta zapachów. Kochał perfumy i marzył o stworzeniu nowości, które podbiją rynek, ale na przeszkodzie stanęły mu kłopoty z chemią. W szkole nie lubił bowiem tego przedmiotu i miał problemy z przyswajaniem trudnych chemicznych reguł i związków. Już wtedy miał jednak bardzo duże wyczucie nut zapachowych, dlatego przyłożył się do nauki i udało się mu nadrobić zaległości.

Pilna praca i duża konsekwencja w przyswajaniu chemicznych wzorów oraz formuł okazały się opłacalne. Michel Almairac dostał się do prestiżowej szkoły perfumeryjnej Roure Bertrand Dupont. To właśnie tam szlifował swój talent do rozpoznawania nut zapachowych, odkrywania drobnych niuansów w różnych akordach i tworzenia połączeń, które wyróżnią się spośród znanych już zapachów.

Pierwsze sukcesy

W szkole został zauważony przez mistrzów i kreatorów zapachów. Wyjątkowy talent ucznia został doceniony, a Michel Almairac został wysłany do Paryża. Powierzono mu stanowisko zarządzającego filią firmy Roure. Praca pozwoliła mu jeszcze lepiej poznać mechanizmy rządzące perfumiarstwem i dotrzeć do tajników branży. Szybko kariera przyszłego mistrza nabierała coraz większego tempa.

Już po kilku latach pracy na rynek trafiło pierwsze poważne dzieło Almairaca – JOOP! Homme. To wyraziste pachnidło męskie szybko zdobyło serca Klientów swoim wyraźnym i bardzo oryginalnym zapachem, którego nie sposób pomylić  z żadnym innym. JOOP! to bardzo zmysłowy zapach orientalny, który doskonale sprawdzi się przede wszystkim na wieczór lub chłodniejsze dni. Kompozycja powstała z myślą o dojrzałych, pewnych siebie mężczyznach, którzy mają ugruntowane poglądy, są pewni siebie i cenią najwyższą jakość produktów. Zapach mistrzowsko łączy świeżość z odrobiną ciepła, jest bardzo zmysłowy i odważny. W nucie głowy królują świeże owoce cytrusowe (świeża bergamotka, cytryna z Amalfi, kwiaty pomarańczy oraz mandarynka). W nucie serca prym przejmuje korzenny słodko-gorzki cynamon dopełniony wyrazistym kardamonem, delikatną słodkością jaśminu i konwalii. Z czasem rozwijają się nutki heliotropu. Baza to już zupełnie inna bajka – paczula, wanilia i fasola tonka otoczone są potężną mgiełką drzewa sandałowego.

Dalsza kariera

JOOP! Homme stały się prawdziwym hitem, a Michel Almairac szybko podpisał kontrakty z innymi największymi markami. W 1988 roku współpracował z Zino, w 1994 z Burberry, w 1999 i 2003 z Gucci, w 2004 i 2006 z Armani. Jego zapachy wyróżniają się przede wszystkim minimalizmem, wyrazistością i prostotą składów. Projektant słynie z tego, że w każdej jego kompozycji poszczególne nuty są wyraźnie wyczuwalne.

Komentarze (0)

Brak komentarzy