Szukasz idealnych perfum, ale zupełnie nie wiesz, które zapachy są warte uwagi? A może masz kilka ulubionych akordów i chcesz wypróbować nową kompozycję, która jest na nich oparta? Już nie musisz spędzać mnóstwa czasu w perfumerii, aby sprawdzić nowości dostępne na rynku czy cały wieczór przeszukiwać wyszukiwarkę internetową w nadziei, że wreszcie trafisz na prawdziwą perełkę.

Specjalnie z myślą o takich osobach, jak Ty zostały zaprojektowane wyszukiwarki perfum. Co to takiego? I jakie korzyści płyną z odkrycia tego prostego narzędzia?

Wyszukiwarka perfum – algorytmy zapachów

W Google możesz łatwo odnaleźć perfumy, gdy znasz ich nazwę. Problem zaczyna się, gdy chcesz wypróbować nowość podobną do swojego ulubionego pachnidła (np. z takimi samymi nutami bazy lub oscylującą wokół jednego akordu, który szczególnie przypadł Ci do gustu).

Samodzielne przeszukiwanie czeluści Internetu w nadziei, że natrafisz na piękną kompozycję z piżmem, wetywerią czy kwiatami ylang-ylang jest czasochłonne i kłopotliwe. Programiści rozwiązali ten problem tworząc aplikację, którą nazwano wyszukiwarką perfum.

Takie narzędzie można znaleźć m.in. na portalach na temat perfum czy w dużych drogeriach internetowych, które chcą ułatwić zakupy swoim Klientom.

Prosta wyszukiwarka perfum pozwala znaleźć nazwy pachnideł z konkretną nutą zapachową. Najczęściej narzędzie pozwala wybierać kompozycje damskie, męskie lub typu unisex.

Bardziej zaawansowane wyszukiwarki znajdują nazwy produktów nie tylko po ich składniku, ale pozwalają również wyłączać konkretne perfumy z wyszukiwania (taka funkcja doskonale sprawdzi się dla osób, które chcą znaleźć perfumy z nutą zapachową podobną do swojego ulubionego pachnidła).

Dostępne są także narzędzia, w których użytkownik może określać o wiele więcej kryteriów. W wyszukiwarkach często można odnaleźć kompozycje po:

·         nazwie producenta

·         roku premiery

·         nazwisku twórcy zapachu

Taka szczegółowa selekcja szczególnie doceniana jest przez koneserki perfum, którym zależy na poznaniu konkretnych linii zapachowych. Większość wyszukiwarek pokazuje oczywiście nie tylko perfumy popularne, ale także wiele produktów niszowych, które są trudnodostępne na rynku.

Znajdź perfumy z ulubionej rodziny zapachowej

Kochasz perfumy kwiatowe lub świeże nutki pełne musujących owoców cytrusowych? A może jesteś miłośniczką orientalnych akordów korzennych przepełnionych gałką muszkatołową, cynamonem, imbirem i innymi przyprawami? Lub chcesz znaleźć perfumy zawierające obłoczek bobu tonki bądź smugę uwodzącej paczuli? Wyszukiwarki perfum pozwolą Ci odszukać perfumy według rodzin zapachowych.

Klasyfikacje najczęściej obejmują perfumy z akordami:

·         drzewnymi

·         kwiatowymi

·         korzennymi

·         owocowymi (cytrusowymi)

·         orientalnymi

Wyszukaj perfumy o podobnym aromacie

Twoje ulubione perfumy zostały wycofane z rynku, a Ty nie chcesz całkowicie pożegnać się z ich aromatem? A może chciałabyś wypróbować nowe pachnidło, które będzie podobne do kompozycji, której używasz już od lat, ale zupełnie nie wiesz, jak go znaleźć?

Wyszukiwarki perfum o podobnym aromacie ułatwią Ci zadanie. W ten sposób można odnaleźć nowe odsłony klasyków lub przekonać się, które perfumy różnych marek tak naprawdę są łudząco do siebie podobne.